Strefa mieszkańca

Ulica Grodzka zostanie przebudowana

Po tym jak miasto ma już gotowy projekt na przebudowę wiaduktu przy Alei Piłsudskiego przystępuje do wzmacniania okolicznych dróg którędy docelowo mają prowadzić objazdy.

fot. Rafał Jabłoński

Zanim zostanie wybrany wykonawca nowego wiaduktu, miasto przebuduje ulicę Grodzką i poszerzy ulicę Pszczyńską w rejonie skrzyżowania wraz z budową azylu dla pieszych.

- Czas jest tutaj niezwykle istotny. Chcemy rozpocząć jak najszybciej przebudowę wiaduktu, dlatego wykorzystując okres wakacji decydujemy się na ograniczenie ruchu w okolicach Grodzkiej i gruntowną przebudowę. Wakacje to termin idealny, ponieważ natężenie ruchu jest wtedy obiektywnie rzecz ujmując mniejsze, co też zapewni mniejsze zakorkowanie miasta. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, ale jest to konieczne, by docelowo udrożnić miasto na przyszłe lata

- mówi zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Obecnie ulica Grodzka jest w bardzo złym stanie technicznym, a to tędy prowadzi objazd spowodowany zamknięciem jednej jezdni al. Piłsudskiego z kierunku od ul. Pszczyńskiej do centrum. Kiedy rozpocznie się budowa dwóch niezależnych wiaduktów na al. Piłsudskiego, osobno dla każdej z jezdni, duża część ruchu zostanie skierowana właśnie na ul. Grodzką. Stąd też konieczność doprowadzenia drogi do takiego stanu technicznego, który nie będzie wymagał bieżących napraw (łatania dziur).

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że zamknięcie ulicy Grodzkiej będzie sporym utrudnieniem dla kierowców, dlatego zależy nam, aby w ciągu 40 dni wykonawca wykonał cały szereg robót, które zaplanowaliśmy

– wyjaśnia Roman Foksowicz.

Przebudowa ulicy Grodzkiej to nie tylko „położenie asfaltu”, ale też wymiana konstrukcji podbudowy i poszerzenie w rejonie skrzyżowania jezdni ul. Pszczyńskiej wraz z budową azylu dla pieszych. Nową podbudowę i nawierzchnię z kostki brukowej zyska również chodnik.

Wyznaczone są już objazdy, które prowadzić będą ul.: Pszczyńską, Zdrojową, 11 Listopada, al. Piłsudskiego, Sybiraków i Północną oraz ul.: Północną, Graniczną, Cichą, Niepodległości i Pszczyńską.

Odpowiedzialne za wykonanie robót jest P.U.H. „DOMAX", a wartość umowy wynosi 707 189,30 zł.

Roboty rozpoczną się 1 lipca, planowane zakończenie przewiduje się na 10 sierpnia. Niewykluczone, jeśli tylko będą dobre warunki pogodowe, że remont zakończy się wcześniej.

Internrtowy Plan Miasta z wyznaczonymi objazdami dostępny jest TUTAJ


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy