Strefa mieszkańca

We wtorek znakowanie rowerów

Straże miejskie w Jastrzębiu-Zdroju i Karwinie wprowadziły nowoczesny, jednolity system znakowania i identyfikacji rowerów po obu stronach granicy. Najbliższa akcja znakowania już we wtorek, 14 maja.

fot. Łukasz Parylak

Odbędzie się ona na parkingu przy wejściu do urzędu miasta od strony straży miejskiej. Osoby pełnoletnie zapraszamy w godz. od 10.00 do 12.00. Następna taka możliwość będzie w sobotę, 25 maja, w godz. od 14.00 do 16.00.

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników

– informują strażnicy miejscy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

System znakowania rowerów wdrażany jest przez jastrzębską straż miejską w ramach projektu „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju”, dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy