Dla mieszkańca

Wręczono nagrody gospodarcze

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w Jastrzębiu-Zdroju, wnoszą znaczący wkład w rozwój społeczno-gospodarczy i przyczyniają się do rozwoju lokalnego oraz promocji gospodarczej zostali uhonorowani.

fot. Piotr Kędzierski

Wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój odbyło się 18 listopada podczas III konferencji gospodarczej. Otrzymali je:

Krowa Mać w kategorii Firma Roku

Firma Krowa Mać jest nowoczesną formą restauracji specjalizująca się w produkcji oraz sprzedaży wysokiej jakości hamburgerów wołowych. Firma stara się obalić mit dotyczący "śmieciowego jedzenia". Produkty, które proponuje swoim klientom, przygotowuje z najlepszych i zawsze świeżych składników. Celem firmy jest wprowadzenie do miasta kultury street-foodu, wyciągnięcie mieszkańców z domów, zachęcenie do spotkań na mieście, dlatego też zrezygnowała z dowozów jedzenia do klienta. Firm wprowadziła nową jakość i nowoczesność w przestrzeni miejskiej i społecznej Jastrzębia-Zdroju propagując rozwiązania i trendy z europejskich miast. Firma otwiera swoje lokale poza Jastrzębiem, stając się już restauracją sieciową. Restauracja jest bardzo pozytywnie odbierana przez mieszkańców, którzy podkreślają to w ocenach i gwiazdkach na profilach społecznościowych.

Elplast+ Sp. z o.o. w kategorii Firma Społecznie Zaangażowana

Firma wspiera finansowo Stowarzyszenie Komitet Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski z Jastrzębia-Zdroju. Dotowała zakup busa dla Zakładu Aktywizacji Zawodowej, którym osoby niepełnosprawne dojeżdżają do pracy. Uczestniczy w rządowym programie pracy dla osób osadzonych. Spółka jest partnerem Klubu Sportowego GKS 1962 Jastrzębie. Firma podpisała oświadczenie o przestrzeganiu Ustawy o Współczesnym Niewolnictwie, zobowiązując się wdrożyć system kontroli w swoich strukturach.

Progres Automatyka w kategorii przemysł Kreatywny i Innowacyjny

Spółka Progres Automatyka jest producentem i dostawcą automatyki dla przemysłu na terenie naszego kraju, ale też na Białorusi, Rumuni, Węgrzech oraz Indiach. Firma jest największym producentem instalacji wentylacji przemysłowej, m.in. dla Volvo, Mokate i Tenneco. Układy sterowania produkowane w przedsiębiorstwie wpisują się w najnowsze trendy Przemysłu 4.0. Firma posiada Certyfikat Jakości ISO9001:2015, Orły Handlu 2019 oraz Omron Premium Dystrybutor. Wiedza i umiejętności pozwalają na realizowanie z powodzeniem aplikacji związanych z wentylacją przemysłową, systemami sterowania i bezpieczeństwa maszyn, stanowiskami zrobotyzowanymi, pomiarami dotyczącymi kontroli jakości (czujniki i systemy wizyjne), monitoringiem zużycia mediów.

Winnica Laguna - nagroda specjalna Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój

Za niekonwencjonalny pomysł, pasję i energię skutkującą powstaniem marki nie na co dzień kojarzącej się z górniczym miastem oraz za promocję gospodarczą Jastrzębia-Zdroju na arenie ogólnopolskiej. Wino czerwone La luna zajęło pierwsze miejsce w kategorii win młodych podczas Święta Polskiego Wina w 2012 roku w Zakrzowie – Gogolinie. Wino Borynia zajęło drugie miejsce wśród win czerwonych dojrzałych na tej samej imprezie. Z kolei wino czerwone Regent rocznika 2013 zdobyło złoty medal VII Ogólnopolskiego Konkursu Win Winobranie 2016 w Zielonej Górze.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy