Strefa mieszkańca

Wyjątkowe zawody sportowe

W hali widowiskowo-sportowej odbyła się niezwykła olimpiada. 75 zawodników z 13 klubów Olimpiad Specjalnych pokonywało swoje bariery i ograniczenia współzawodnicząc w rozmaitych konkurencjach.

fot. Wiktoria Knesz

25 października wszyscy zaangażowani obchodzili XXXI Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej. Program Olimpiady miał charakter rehabilitacyjno-treningowy i był skierowany do osób, które nie mogą brać udziału w oficjalnych treningach i zawodach ze względu na swoje sprzężone niepełnosprawności.

75 zawodników z 13 klubów Olimpiad Specjalnych z terenu województwa śląskiego pokonywało swoje bariery i ograniczenia współzawodnicząc w konkurencjach odpowiadających ich możliwościom. Trenerzy, opiekunowie i wolontariusze z Zespołu Szkół nr 6 dbali o właściwą organizację i komfort zawodników. Miejscem relaksu była wioska olimpijska, w której animator umilał czas uczestnikom. Nie zabrakło również artystycznego akcentu. W trakcie imprezy wystąpił zespół akrobatyczno-taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 10. Szczególnie podniosłym momentem była dekoracja zawodników, podczas której wszyscy mogli zobaczyć czym jest prawdziwa integracja i pozytywna energia.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Olimpiad Specjalnych Iniemamocni, Szkoła Podstawowa nr 23 im. ks. prof. J. Tischnera, Stowarzyszenie Projekt Dziesiątka oraz MOSiR.

fot. Wiktoria Knesz
fot. Wiktoria Knesz
fot. Wiktoria Knesz
fot. Wiktoria Knesz
fot. Wiktoria Knesz
fot. Wiktoria Knesz

Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy