Strefa mieszkańca

Wyjątkowy koncert w kościele

W najbliższą niedzielę, 15 lipca, będzie można posłuchać kolejnego z cyklu koncertów muzyki organowej i kameralnej.

W kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Cieszyńskiej 23 wystąpią: Glass Duo – szklana harfa /Anna i Arkadiusz Szafrańcowie oraz Cezary Paciorek – akordeon. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Glass Duo – dla jednych grają na szklanej harfie, dla innych na anielskich organach, dla wielu – po prostu na kieliszkach. Duet tworzą Anna i Arkadiusz Szafrańcowie. Pierwszy koncert zagrali w 1997 roku. Zaczynali od Europy i Azji, by wreszcie trafić również na deski polskich scen i estrad. Dziś mają swój szeroki repertuar i oddaną publiczność. Szklana harfa, na której koncertują, to ich dzieło. Wykonali ją samodzielnie począwszy od projektu aż po fazę realizacji. Jest największą szklaną harfą na świecie, a jej skala obejmuje 4 i pół oktawy.

Cezary Paciorek – akordeonista, pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertował na festiwalach Jazz Jamboree, Festiwalu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Bratysławie, Pradze, Moskwie, Niemczech, Szwecji, Rumunii, Węgrzech, Japonii, Izraelu.

 

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu miasta Jastrzębie-Zdrój.


Pozostałe aktualności

Polecamy