Strefa mieszkańca

Zabrzmi muzyka organowa i kameralna

Muzyka organowa i kameralna ponownie zabrzmi w kościele ewangelicko-augsburskim.

Wysmakowanych brzmień będzie można posłuchać już w najbliższą niedzielę, 30 września, o godz. 18.00.

 

Tym razem dla publiczności występują: Magdalena Duś (fortepian), Bartłomiej Duś (saksofon), prof. Arkadiusz Adamski (klarnet). Wstęp jest bezpłatny.

 

Zespół MagDuś został założony w 2012 roku w Katowicach przez utalentowanych polskich muzyków: saksofonistę Bartka Dusia i pianistkę Magdę Duś. W świecie globalizacji i jednolitości MagDuś wyróżnia się nowatorskim podejściem do brzmienia, młodzieńczą fantazją oraz perfekcją muzykowania kameralnego. Ich gra jest szczera oraz pełna pasji i mimo dwóch zróżnicowanych osobowości łączy się w harmonijną całość. Kameralistyka to dla nich coś więcej niż muzyka, to także filozofia życia dzięki której dwa osobne brzmienia mogą zamienić się w idealny duet.

 

Prof. Arkadiusz Adamski od 1993r. pełni obowiązki klarnecisty – solisty NOSPR w Katowicach. Jako solista i kameralista występował z zespołami krajowymi i zagranicznymi. Jest również członkiem zespołu The New Art Ensemble. Dokonał wielu nagrań dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych.

 

Cykl koncertów muzyki organowej i kameralnej zrealizowano przy pomocy środków budżetowych miasta Jastrzębie-Zdrój.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy