Strefa mieszkańca

„Zakoduj swoją przyszłość”

Konkurs informatyczny dla uczniów od II do VII klasy szkoły podstawowej.

fot. Herosi Kodowania

W dzisiejszych czasach nowoczesne technologie i umiejętność programowania należą do kluczowych umiejętności. Już od najmłodszych lat powinniśmy zwracać uwagę aby dzieci i młodzież rozwijały swoje kompetencje cyfrowe.

Dlatego w Szkole Programowania - Herosi Kodowania staramy się zainteresować młode pokolenie nowoczesnymi technologiami. W tym celu organizujemy Szkolny Konkurs Informatyczny dla uczniów jastrzębskich szkół, w którym proponujemy zadania dla poszczególnych grup wiekowych:

1. GRUPA I – klasy 2,3,4 (zainteresowani kursem Scratch)
Scratch to jeden z najpopularniejszych języków programowania na świecie, umożliwia on tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier i muzyki. Narysuj bohatera wymyślonej przez siebie gry komputerowej i krótko ją opisz (format A4, technika dowolna).
2. GRUPA II- klasy 3,4,5 (zainteresowani kursem Robotyka)
Roboty dzielimy na naukowe, przemysłowe, militarne, medyczne, stacjonarne i mobilne, odtwarzające i inteligentne. Narysuj wymyślonego przez siebie robota i krótko opisz jego działanie (format A4, technika dowolna).
3. GRUPA III – klasy 4,5 (zainteresowani kursem Minecraft)
Wszyscy znają grę Minecraft  - po jej rozpoczęciu, bohater zostaje umieszczony w stale rozwijającym się i niemal nieograniczonym wirtualnym świecie. Twoim zadaniem konkursowym jest narysowanie i krótki opis świata jaki chciałbyś stworzyć w Minecraft (format A4, technika dowolna).
4. GRUPA IV – klasy 6,7 (zainteresowani kursem Python, HTML, CSS)
Jest kilka rodzajów witryn www: wizytówki, serwisy, portale, sklepy. Różnią się celem dla którego zostały stworzone, szatą graficzną itp. Programiści za pomocą HTML, CSS, Pythona i innych języków programowania tworzą strony internetowe i aplikacje. Aby wziąć udział w konkursie, w co najmniej 10 zdaniach odpowiedz na pytanie: Jaką stronę internetową lub aplikację stworzyłbyś i czego by dotyczyła?

Nagrodami w konkursie są roczne kursy przeprowadzone w szkole programowania, w której szkolenia odbywają się w małych grupach, dzieci uczą się pracy w zespole, samodzielności, wyzwalamy ich kreatywność i poczucie własnej skuteczności. To umiejętności, bardzo przydatne w życiu, niezależnie od zawodu.

Konkurs trwa od 13 maja do 7 czerwca 2019 r. Do pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową i oddać ją nauczycielowi informatyki (karta dostępna będzie na stronie internetowej szkoły od 13 maja oraz u nauczycieli informatyki).

Więcej informacji na stronie szkoły www.herosikodowania.pl

Regulamin konkursu.

Konkurs odbywa sie pod patronatem Anny Hetman, Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy