Strefa mieszkańca

Zaprojektuj mural

Wydłużamy termin składania prac w konkursie na projekt muralu "Porozumienie Jastrzębskie". Można to zrobić do 15 czerwca.

Plakat z konkursem na projekt muralu

Jeden z jastrzębskich bloków już niedługo zmieni swoje oblicze. Na elewacji pojawi się mural, nawiązujący tematycznie do zbliżającej się rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego.

Równo 40 lat temu w naszym mieście podpisano Porozumienie Jastrzębskie. Strajkujący górnicy wywalczyli wolne soboty, a także spełnienie szeregu innych postulatów związanych ze sposobem organizacji pracy. Ten czas chcemy upamiętnić poprzez stworzenie muralu. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój ogłasza konkurs na jego projekt. Grafika, która zostanie wybrana w konkursie będzie motywem przewodnim obchodów 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego. Dla jej autora przewidziana jest nagroda w wysokości 15 tysięcy złotych.

– Przemiany, jakie zostały zapoczątkowane w Polsce w latach 80-tych były jak lawina, na którą złożyło się wiele pojedynczych kamieni. Jedne z najważniejszych wydarzeń tego okresu miały miejsce w Jastrzębiu-Zdroju. Zależy nam na tym, by zarówno w naszym mieście, jak i poza nim, pamięć o tym pozostawała żywa

– powiedziała prezydent Anna Hetman.

W związku z dużą ilością zapytań, dotyczących możliwości wzięcia udziału w konkursie, wydłużamy termin przyjmowania prac do 15 czerwca 2020 r. To niejedyna zmiana w regulaminie. Od teraz w konkursie mogą wziąć udział również osoby, które nie ukończyły 18. roku życia.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy