Strefa mieszkańca

Zarządcy prowadzą kontrolę budynków

W związku ze zgłoszeniami mieszkańców dotyczącymi naruszeń konstrukcji budynków po silnym wstrząsie w kopalni Zofiówka, 7 maja Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej zwołał spotkanie zarządców obiektów.

Zebranie zarządców

Obecni na nim byli również przedstawiciele Urzędu Miasta, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Gazowni oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W sobotę i w niedzielę do Stanowiska Kierowania jastrzębskiej komendy wpłynęło 11 zgłoszeń. Wynikały one z obaw, że wskutek wstrząsu mogło dojść do uszkodzeń konstrukcji budynków. O sytuacji powiadomiono Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W żadnym z tych przypadków nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, ani nie stwierdzono wycieku gazu.

Po sobotnim wstrząsie również spółdzielnie mieszkaniowe prowadzą kontrolę swoich zasobów. Należy bowiem pamiętać, że zgłoszenia dotyczące ewentualnych uszkodzeń powinny być kierowane właśnie do zarządców obiektów. To oni mogą najszybciej zareagować i stwierdzić czy budynek może być bezpiecznie użytkowany. Zwyczajowo numery telefonów rozwieszone są na klatach schodowych.

W Jastrzębiu-Zdroju zarządcami budynków wielorodzinnych są:

– Spółdzielnia Mieszkaniowa „NOWA”

– Spółdzielnia Mieszkaniowa „JAS – MOS”

– Górnicza Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego

– Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa

– Miejski Zarząd Nieruchomości

– Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego „DASZEK” Sp. z o.o.

– Spółdzielnia Mieszkaniowa „Komunalnik”

– Śląski Zarząd Nieruchomości w Katowicach


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy