Strefa mieszkańca

Żelazny Szlak Rowerowy zbiera pozytywne recenzje

Zobaczcie co piszą o nim na blogu Rowerem po Śląsku.

Żelazny Szlak Rowerowy zbiera pozytywne recenzje
fot. www.roweremposlasku.pl

Popularność Żelaznego Szlaku Rowerowego rośnie z każdym dniem. Przybywa osób, które na własnej skórze (i na własnym rowerze) chcą się przekonać jakie wrażenia daje przjażdżka po nim. Do takich osób dołączył Damian Berłowski, bloger z www.roweremposlasku.pl.

- Jastrzębie-Zdrój miało najwięcej czasu na przygotowanie swojego odcinka szlaku, ale mieli najtrudniejsze zadanie. Po pierwsze przez wiadukty i tunele, których jest zdecydowanie więcej niż w Godowie i Zebrzydowicach, a po drugie musieli przygotować najdłuższy fragment. Trzeba przyznać, że zrobili to znakomicie. Doskonała nawierzchnia, ogromne Miejsca Obsługi Rowerzystów i świetne oznakowanie sprawiają, że jazda jest czystą przyjemnością.

- czytamy na blogu.

- Szlak zachwyca fantastyczną 15-kilometrową drogą rowerową, która śladem dawnej linii kolejowej prowadzi z Godowa przez Jastrzębie-Zdrój do Zebrzydowic. Według mnie to jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy!) odcinek rowerowy w całym województwie! 

- dodaje w swojej recenzji Damian Berłowski

Koniecznie przeczytajcie wpis o szlaku. To nie tylko recenzja, ale też wyczerpujące merytorycznie opracowanie wszystkich związanych z nim zagadnień. Zajdziecie tam dokładne informacje o oznakowaniu szlaku, pobierzecie ślad trasy, zobaczycie obszerną galerię zdjęć, przeczytacie o nawierzchni, punktach odpoczynkowych oraz dowiecie się, jak trafić na szlak.

Mamy nadzieję, że tak pozytywnych recenzji o szlaku, zwłaszcza o jego jastrzębskim odcinku, będzie coraz więcej.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności

Polecamy