Strefa mieszkańca

Doskonały początek rundy jesiennej

Pierwszy domowy mecz w sezonie i trzy punkty pozostają przy Harcerskiej. Z derbowego pojedynku z GKS-em Tychy jastrzębianie wychodzą zwycięsko.

Przed meczem miała miejsce mała uroczystość, podczas której zarząd klubu oraz kibice podziękowali za pracę Damianowi Zawierusze, który do tej pory pełnił funkcję trenera przygotowania fizycznego.

W pierwszej połowie piłkarze Jarosława Skrobacza, najwyraźniej niesieni świetnym dopingiem z trybun, zdołali dwukrotnie pokonać bramkarza gości. Pierwszy raz Konrad Jałocha wyciągał piłkę z siatki już w 7 minucie, po doskonałym dośrodkowaniu Kamila Jadacha i strzale głową Kamila Adamka. Drugi gol padł w 33 minucie, tym razem centrował Rafał Adamek, a na bramkę świetnie uderzył Damian Tront. Goście nie zamierzali się łatwo poddać i w 38 minucie gola kontaktowego zdobył Mateusz Piątkowski.

W drugiej odsłonie tyszanie zdecydowanie przeważali, przez większość czasu okupując pole karne Grzegorza Drazika. Drużyna z Harcerskiej postawiła na defensywę i groźne kontry, jednak nie przyniosły one skutku w postaci gola. Piłka dwukrotnie znalazła drogę do jastrzębskiej siatki, jednak sędziowie w pierwszym przypadku dopatrzyli się ofensywnego faulu, w drugim – spalonego.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 i cenne trzy punkty zapisał na swoje konto GKS Jastrzębie.