Strefa mieszkańca

Górnicze derby łupem Katowic

W barbórkowy wieczór dwudziestą (!) wygraną z rzędu w PHL zanotował KH GKS Katowice.

Czy można sobie wyobrazić lepszy termin na rozegranie "górniczych derbów" niż Barbórka? Przed hokeistami JKH GKS Jastrzębie stało zadanie z gatunku szalenie trudnych i chyba niewielu kibiców zakładało, że mecz przyniesie sensacyjne przerwanie rewelacyjnej passy gości. Mecz zakończył się wynikiem 3:4. Przegrana jedną bramką wstydu jednak nie przynosi.

Najpierw, już na początku 2 minuty, katowiczanie objęli szybkie prowadzenie za sprawą Marka Strzyżowskiego. Odpowiedź nastąpiła w 6 minucie, kiedy to spod niebieskiej linii strzelał Patryk Matusik. Niestety, później Ondreja Raszkę pokonywał Mikołaj Łopuski (dwukrotnie) oraz Dušan Devečka. Jastrzębianom brakowało nieco dokładności, a golkipera gości ratował m.in. słupek jego bramki. W 32 minucie prowadzenie gości zmniejszył Radosław Nalewajka, a końcowy rezultat ustalił na 8 sekund przed ostatnią syreną Martin Kasperlik.