Strefa mieszkańca

Liga Mistrzów ruszyła

Slobodan Kovač z pewnością do udanych zaliczy debiut przed jastrzębską publicznością. Pomarańczowi w trzech setach pokonali Halkbank Ankara.

Pojedynek z tureckim klubem był dla zespołu z Jastrzębia-Zdroju pierwszym meczem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Choć serbski szkoleniowiec pozwolił odpocząć Jurijowi Gladyrowi i Dawidowi Konarskiemu, spotkanie było dość jednostronne. Pomarańczowi dwa pierwsze sety wygrywali 25:19. Wysokie zwycięstwa, na które złożyła się dobra zagrywka, skuteczne bloki oraz sporo błędów rywali, nieco uśpiły czujność naszej drużyny i w ostatniej partii Turcy podgonili wynik. Wtedy trener Kovač po raz pierwszy poprosił o czas dla swoich zawodników. Krótka przerwa uspokoiła nerwy i ostatecznie trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:21. Warto wspomnieć, że w drużynie Pomarańczowych zadebiutował urodzony w 2001 roku Dawid Gruszczyński.

Kolejny mecz Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów odbędzie się 19 grudnia. Gościem w hali widowiskowo-sportowej będzie belgijski VC Greenyard Maaseik.