Dla mieszkańca

Najlepsze ilustracje w Epicentrum

Prace wyróżnione w I edycji prestiżowego międzynarodowego konkursu Jasnowidze można zobaczyć w galerii Epicentrum Miejskiego Ośrodka Kultury.

Do 17 czerwca w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać dwie wystawy, które powinny szczególnie zainteresować jastrzębskie dzieci i ich rodziców:

  • JASNOWIDZE ekspozycja wieńcząca pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci zorganizowanej przez wydawnictwo Dwie Siostry. Na wystawie zobaczymy 48 prac wybranych z ponad 520 nadesłanych na konkurs. Wyróżnione prace charakteryzują się ogromną różnorodnością techniki, stylu oraz poruszonej w książkach tematyki. Plansze wzbogacone o teksty, pytania i polecenia zachęcają zwiedzających do aktywnej zabawy.
  • PLUSZAK Z CELEM. Marka Uchatka, powołana przez architektkę Beatę Cyruchin, zajmuje się rzemieślniczym wytwarzaniem unikatowych przytulanek inspirowanych naturą. Figuratywne wyroby powstają w zgodzie z zasadami zero-waste oraz metodami upcyklingu, odzwierciedlają bogactwo fauny i flory i mogą pełnić edukacyjną rolę. Na naszej ekspozycji zaprezentowanych zostanie kilka zabawek wykonanych dla tego projektu.

Wystawę otwarto w ramach "wieczoru w galerii Epicentrum". Warsztaty tworzenia komiksu poprowadziła Justyna Rutkowska z pracowni ARCYMYSZ , a ilustracji - pracownia UFFO z Katowic. O oprawę muzyczną zadbał saksofonista Artur Motyka.

fot. Barbara Englender
fot. Barbara Englender

Pozostałe galerie

Polecamy