Strefa mieszkańca

Widziałeś już mural? Zobacz wyróżnione projekty!

Mija już miesiąc, od kiedy na ścianie jednego z bloków przy ulicy Śląskiej można zobaczyć mural upamiętniający 40. rocznicę Porozumienia Jastrzębskiego.

W konkursie na projekt muralu komisja pod przewodnictwem prof. dr. hab. Adama Pociechy z katowickiego ASP wybrała pracę stworzoną przez Ewę Podlodowską. To niezwykle interesujący projekt, który w prostej formie pokazuje postulaty Porozumienia Jastrzębskiego. Grafikę tę mogą zobaczyć wszyscy, przejeżdżający przez centrum Jastrzębia-Zdroju.

Poziom artystyczny konkursu był jednak na tyle wysoki, że jury postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienia. W ten sposób spośród ponad 200 prac uhonorowano autorów 11. Wyróżnienia otrzymali Jacek Zwolski, Rafał Roskowiński, Dominika Płaszewska, Joanna Żybul, Marcin Tybuś, Marcin Czaja, Michał Polaczek, Piotr Topczyłko, Marek Głowacki, Rafał Herman.

- Niezmiernie się cieszę, że udało nam się przyciągnąć uwagę tak znakomitych autorów. Do realizacji jury musiało wybrać jeden projekt i to on może być teraz podziwiany przez mieszkańców. Wyróżnione prace to jednak również świetne projekty, zasługujące na zaprezentowanie

- powiedziała prezydent Anna Hetman.

Wyróżnione projekty można było zobaczyć w formie wystawy plenerowej, pokazywanej w przestrzeni miasta, a także na specjalnie wydanych z okazji 40-lecia Porozumienia Jastrzębskiego pocztówkach, które były rozdawane mieszkańcom, uczestniczącym w koncertach i rocznicowych spotkaniach.

Przyznane wyróżnienia są równorzędne.


Pozostałe galerie

Polecamy