Dla mieszkańca

Jubileusz Klubu Fantastyki Kregulec

Klubu Fantastyki Kregulec wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, pragnie z przyjemnością zaprosić na swój jubileusz 5-lecia działalności organizacji.

Jubileusz Klubu Fantastyki Kregulec.

Wydarzenie kulturowe Kregulcowe Dni: Edycja Jubileuszowa, to kolejna edycja zlotu skierowanego do sympatyków fantastyki, kultury dalekowschodniej oraz szeroko pojętej popkultury. Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny!

Jubileusz klubu odbędzie się 25 czerwca 2022 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, w godzinach 9:00 - 21:00. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji między innymi: salę projekcyjną skupiającą się w szczególności na tematyce Japonii, warsztaty oraz wykłady prowadzone przez ninja, sesje RPG w systemie: Zew Cthulhu, My little Pony, Warhammer, zawody w szermierce mieczami bezpiecznymi walki w strojach sumo, strzelnica, turnieje gier planszowych, czy też rozgrywkę w Tekkena. Nie zabraknie stoisk handlowych z gadżetami, grami planszowymi. Kolejnym szczególnym stoiskiem będzie kuźnia, gdzie prócz pokazów tworzenia narzędzi, będzie można zaopatrzyć się w wyroby rzemieślnicze. Strefa gastronomiczna dostarczy kawę herbatę oraz przekąski. 

Pozostałe informacje dotyczące organizowanego wydarzenia oraz najświeższe informacje dostępne są na oficjalnej stronie Facebooka Klubu Fantastyki Kregulec – www.facebook.com/Kregulec oraz wydarzeniu na Facebooku.

Klub Fantastyki Kregulec jest nieformalną grupą, zrzeszająca aktualnie ponad 50 klubowiczów, działającą jako oddział terytorialny Żywieckiego Stowarzyszenia Fantastyki “Parzenica”. Pierwszym większym działaniem klubu była organizacja zlotu miłośników fantastyki “Kregulcowe Dni” w mieście Jastrzębie-Zdrój w 2017 roku. W kolejnych latach klub zajął się tworzeniemeniem kolejnych edycji wydarzenia w Cieszynie i Jastrzębiu-Zdroju. 

Obecnie Kregulec w swoich zasobach posiada pokaźną liczbę gier planszowych liczącą ponad 300 tytułów, podręczniki do sesji RPG, retro konsole, bezpieczne miecze i stroje sumo. Natomiast spotkania z grami planszowymi organizowane są co miesiąc w dwóch zaprzyjaźnionych miejscach:

  • Herbaciarnia LAJA w Cieszynie na Wzgórzu Zamkowym
  • Miejska Biblioteka w Żorach

Oprócz tego Klub regularnie angażuje się w współpracę z zaprzyjaźnionymi organizacjami na terenie Polski przy okazji pokrewnych inicjatyw, m.in. Magnificon Expo i Ryucon w Krakowie, Nyskon w Nysie.

Data i godzina
25.06.2022
09:00
Lokalizacja
Hala Widowiskowo-Sportowa
al. Jana Pawła II 6 Jastrzębie-Zdrój
Organizator
Klub Fantastyki Kregulec

Polecamy