Dla mieszkańca

Koncert: Irek Głyk Vibes Expression

Koncert Irka Głyka to pierwszy z serii koncertów podczas tegorocznego festiwalu Jazztrzębie.

Irek Głyk Vibes Expression

To ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach – począwszy od wygranej na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach (1990). W 1994 roku założył swój Ireneusz Głyk Kwartet (Adam Kowalewski – bas, Krzysztof Dziedzic – perkusja, Marek Podkowa – saksofon, lider – wibrafon). Zespół odniósł sukces na scenie jazzowej, zdobywając m.in. II miejsce na XIX Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów w Krakowie. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk zostaje okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Kilka lat później zaczyna występować w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba).

Od roku 2009 Irek Głyk prowdził swój rodzinny zespół P.I.K. w którym muzykował ze swoimi dziećmi.Na perkusji Patryk Głyk,Irek Głyk-wibrafon i Kinga Głyk-gitara basowa.

W roku 2017 w roli perkusisty rozpoczął współpracę w zespole swojej córki Kingi,koncertując z nią w wielu prestiżowych miejscach sceny światowej.

Obecnie wydał swój trzeci autorski wibrafonowy album pt:”IREK GŁYK VIBES EXPRESSION”.

Bilety na koncert w cenie 35 złotych można kupić w kasie Kina Centrum lub online. Bilet łączony jest z biletem na koncert Wolfganga Muthspiela.

Koncert odbędzie się w Domu Zdrojowym 23 kwietnia o godzinie 19.00.

Data i godzina
23.04.2021 - 23.04.2021
19:00
Lokalizacja
Dom Zdrojowy
ul. Witczaka 5 Jastrzębie-Zdrój
Organizator
Miasto Jastrzębie-Zdrój

Polecamy