Dla mieszkańca

Mała Objazdowa Akademia Teatru Słowa

Czym jest i czym może być słowo? Jak interpretować i jak recytować tekst? Jak ćwiczyć dykcję? Tego wszystkiego można dowiedzieć się podczas cyklu autorskich warsztatów aktywnej edukacji teatralnej.

Plakat wydarzenia.

Dla uczestników będzie to doskonała okazja na odkrycie własnych możliwości, rozwijania zdolności twórczych, wrażliwości, pomysłowości i wyobraźni. To okazja do ćwiczenia artykulacji i dykcji i do doskonalenia sztuki improwizacji. Oczywiście naszym podstawowym narzędziem edukacji jest zabawa – od zabawy językiem do teatru słowa, z piękną literaturą romantyczną w tle.

Podejmowanie działań teatralnych i aktywne uczestnictwo w procesie twórczym stwarza uczestnikom okazję do eksperymentowania, fantazjowania i doświadczenia. To też warsztat komunikowania się i umiejętności działania w zespole. 

Uczestnicy naszych warsztatów wspólnie przygotują etiudę teatralną. 

Gościem specjalnym będzie Teatr Nemno. Reżyserem, aktorem i konstruktorem lalek do spektakli jest Henryk Hryniewicki – magister sztuki w zakresie aktorstwa teatru lalek na Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Co? Gdzie? Kiedy?

Zapraszamy na warsztaty w ramach naszego projektu: "Po polsku, romantycznie, praktycznie, czyli mała, objazdowa akademia teatru słowa".

Moszczenica, Jastrzębie-Zdrój (Szkoła Podstawowa nr 16)
Warsztaty w dniach 6,7,8,9,10.06. od godz.: 16:30
Pokaz powarsztatowy 11.06. godz.: 17:00
Spektakl teatralny – Teatr Nemno „Bajki Polskie” 11.06. godz.: 18:00. Po spektaklu spotkanie z jego twórcami.

Udział bezpłatny. Informacja i zgłoszenia: fuhacha@remove-this.gmail.com, tel. 513 086 463.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty - Dodaj do ulubionych. Edycja 2022.

Data i godzina
06.06.2022 - 11.06.2022
16:30
Lokalizacja
Szkoła Podstawowa nr 16 im. prof. Rudolfa Ranoszka w Jastrzębiu‑Zdroju
ul. Komuny Paryskiej 18C, Jastrzębie-Zdrój
Organizator
Fundacja Harmonicznego Chaosu
Jastrzębie-Zdrój

Polecamy