Dla mieszkańca

Spędź wieczór w Galerii Epicentrum

W programie wystawa prac konkursu wydawnictwa "Dwie Siostry", warsztaty komiksów i ilustracji książkowych. Przyjdź, jeśli masz 10 lat lub więcej.

plakat wydarzenia "wieczór w galerii"

W programie prezentacja wystaw:

  • JASNOWIDZĘ - ekspozycja wieńcząca pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci zorganizowanej przez wydawnictwo Dwie Siostry. Na wystawie zobaczymy 48 prac  wybranych z ponad 520 nadesłanych na konkurs. Wyróżnione prace charakteryzują się ogromną różnorodnością techniki, stylu oraz poruszonej w książkach tematyki. Plansze wzbogacone o teksty, pytania i polecenia zachęcają zwiedzających do aktywnej zabawy.
  • PLUSZAK Z CELEM - Marka Uchatka, powołana przez architektkę Beatę Cyruchin, zajmuje się rzemieślniczym wytwarzaniem unikatowych przytulanek inspirowanych naturą. Figuratywne wyroby powstają w zgodzie z zasadami zero-waste oraz metodami upcyklingu, odzwierciedlają bogactwo fauny i flory i mogą pełnić edukacyjną rolę. Na naszej ekspozycji zaprezentowanych zostanie kilka zabawek wykonanych dla tego projektu.

Prezentacja wystaw połączona będzie z warsztatami tworzenia komiksu prowadzonymi przez Justynę Rutkowską z pracowni ARCYMYSZ oraz warsztatami tworzenia ilustracji książkowych, które przeprowadzi pracownia UFFO z Katowic. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się co to jest picturebook,nauczą się interpretować plastycznie tekst, tworzyć własne scenariusze, łączyć obraz z tekstem oraz pracować nad różnymi konwencjami ilustracji – realistycznymi, fotograficznymi itp. Warsztaty adresowane są do dzieci od 10 roku życia, młodzieży oraz dorosłych – bez względu na doświadczenie w tej dziedzinie.
Oprawę muzyczną WIECZORU W GALERII zapewni saksofonista Artur Motyka.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 324731012. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Zapraszamy 16 maja 2022 roku o godz. 16.30.

Data i godzina
16.05.2022
16:30
Lokalizacja
Galeria Epicentrum
Piłsudskiego 27 Jastrzębie-Zdrój
Organizator
Miejski Ośrodek Kultury
tel. 32 4717 924

Polecamy