Dla mieszkańca

Wakacyjne Tai Chi

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Plakat wydarzenia - grafika.

24 lipca 2021 r. o godzinie 15.00 w Parku Zdrojowym.

Chińska gimnastyka Tai Chi wywodzi się z takich systemów filozoficznych, które widzą człowieka i świat jako dynamiczne całości nie oddzielając ciała od umysłu a człowieka od jego środowiska życia. Efekt zdrowotny Tai Chi chuan polega na tym, że dzięki powolnym, harmonijnym ruchom wykonywanym w stanie maksymalnego rozluźnienia pobudzamy naturalne krążenie energii życiowej w organizmie. Ćwiczenia Tai Chi, podobnie jak medycyna chińska (której najbardziej uznaną na świecie metodą jest akupunktura), pomagają w utrzymaniu naszego organizmu w stanie dynamicznej równowagi, która służy naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu, naszemu rozwojowi oraz naszym relacjom ze światem.

Prowadzenie:

Jolanta Gisman-Stoch.

Od wielu lat Ćwiczy Tai Chi styl Yang w szkole Tai Chi Chuan. Równocześnie jest nauczycielem akademickim i nauczycielem sztuki. Jej zainteresowania i praktyka obejmują holistyczną pedagogikę, twórczość, samorozwój, doświadczenie bezpośrednie, terapię i edukację artystyczną. Jest współautorką  książki : Malcolm Ross with Jolanta Gisman-Stoch „Cultivating Arts in Education and Therapy” Routhledge, London 2011. Książka jest propozycją spojrzenia na proces twórczy z perspektywy zarówno myśli europejskiej jak i chińskiej teorii pięciu przemian. Jolanta Gisman – Stch prowadzi zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Wiaczesław Malcew

Od 1977 roku ćwiczył karate następnie różne style kung-fu, między innymi „Długą pięść” i styl „Pijanego” pod kierownictwem chińskich mistrzów. Pod koniec lat 80 spotkał swojego nauczyciela Tai Chi Chuan i zostałem zauroczony tą sztuką. Ćwiczy styl „Yang”, który uprawia do dziś. W 1990 roku po ukończeniu Uniwersytetu w Sankt Petersburgu razem z żoną, przeprowadził się do Polski. Tu już kontynuował szkolenie pod opieką założyciela międzynarodowej Akademii Sztuk Walki, Mistrza Yang Jwing Minga.

W razie niepogody zajęcia zostaną przeniesione od Domu Zdrojowego.

Data i godzina
24.07.2021
15:00
Lokalizacja
Park Zdrojowy
ul. Witczaka Jastrzębie - Zdrój
Organizator
Miejski Ośrodek Kultury
tel. 32 4717 924

Polecamy