Dla mieszkańca

Wystawa ,,13 powodów do szczęścia''

Zewnętrzna ekspozycja zostanie przed Miejskim Ośrodkiem Kultury do końca marca.

13 powodów do szczęścia plakat wystawy

Zapraszamy do zwiedzania nowej zewnętrznej ekspozycji Galerii Sztuki Epicentrum. Tym razem zapraszamy Państwa w podróż po sztuce znanej ale w nowej interpretacji. Dzieła będą wystawione przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury do 31 marca 2021.

13 obrazów słynnych malarzy przedstawione jako kubistyczne dzieła w wykonaniu Janusza Andrzeja Reszki. Każda praca dostała opis i kod QR który umożliwi zwiedzającemu zweryfikowanie obrazu z oryginałem.

Janusz Reszka urodzony w 1952 roku w Łodzi. Edukację ukończył w Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. W 1988 r. wyjechał do Paryża, tam ukończył Szkołę Konserwacji Zabytków i Dzieł Sztuki. Pracował jako konserwator obrazów jednocześnie uprawiając malarstwo sztalugowe oraz fresk. W 2018 powrócił do Polski, gdzie rozpoczął cykl wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych i Muzeach wielu Krajach Europy, USA, Australii m.in Japonii, Szwajcarii, Izraelu, Francji, Syrii, Kuwejcie, Tunezji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Słowenii i Kanadzie.

Aktualny styl uprawiany przez artystę to postkubizm chromatyczny.

Wystawa przygotowana została na zlecenie firmy promującej sztukę – Madame Chromatique.

 

Data i godzina
01.02.2021 - 31.03.2021
08:00
Lokalizacja
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Piłsudskiego 27 Jastrzębie-Zdrój
Organizator
Miejski Ośrodek Kultury
tel. 32 4717 924

Polecamy