Dla mieszkańca

Wystawa ''Baletnice w mieście''

Wystawę można zobaczyć od 18 marca do 9 kwietnia.

baletnica i fotograf
fot. Paweł Janczaruk

"Baletnice w mieście (covid-19" to wystawa zdjęć autorstwa Pawła Janczaruka i Adrianny Isio.

- Seria „Covid-19” powstała na przełomie maja i czerwca 2020 roku. Wraz z baletnicami postanowiliśmy zatrzymać na fotografiach ten szczególny czas, czas pandemii. Zdjęcia ukazują też to to co działo się obok nas. Przemykający przypadkowy przechodzień, motocyklista, ktoś siedzący na ławce, przejeżdżający samotnie samochód, przelatujący ptak. Te elementy pokazują również ten szczególny czas z jakim musieliśmy się zmierzyć. Błękit nieba, deszczowe chmury, wiejący wiatr, letnie słońce. Pustka ulic miejskich, popołudniowa cisza, wyludniony deptak, opuszczone place zabaw, puste ogródki kawiarniane. To codzienne życie miasta tego okresu. Mam nadzieję, że dzięki tym fotografiom uda się widzom zobaczyć, że nawet w takim czasie piękno tańca, muzyka i to, że kochamy nasze miasto, jest dla nas bardzo ważnym

- pisze o swoim projekcie Paweł Janczaruk.

 

Wystawie towarzyszy film Pawła  Janczaruka „Ballerina in the street (covid-19)”

Wystawa będzie trwać od 18.03.2021 do 9.04.2021 w Galerii "Ciasna" przy ulicy Katowickiej 17.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) do odwołania wystawy będą się odbywały, zgodnie z harmonogramem, bez wernisaży i spotkań autorskich. Wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie pojedynczo i  po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.
Grupowe zwiedzanie jest zawieszone do odwołania.
Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na https://www.zonerama.com/GaleriaCiasna.
Katalogi wystaw są dostępne do samodzielnego wydrukowania – można je pobrać w formacie .pdf ze strony danej wystawy. Katalogi w postaci wydruku czekają, jak zawsze, w galerii.

 

Data i godzina
18.03.2021 - 09.04.2021
08:00
Lokalizacja
Galeria "Ciasna"
ul. Katowicka 17 Jastrzębie-Zdrój
Organizator
Galeria "Ciasna"
Tel: 667 542 341

Polecamy