Dla mieszkańca

Karta Jastrzębianina

Kto jeździ za darmo?

Do bezpłatnych przejazdów upoważnia posiadanie "Karty Jastrzębianina", czyli e-biletu z taryfą 0 zł. Jest ona wydawana dzieciom do 7. roku życia, uczniom i studentom na podstawie ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej. W przypadku dzieci młodszych wystarczy oświadczenie rodziców, którzy potwierdzą, że maluch mieszka w Jastrzębiu-Zdroju. Ważność Karty będzie przedłużana co roku po okazaniu ważnej legitymacji.

Mandaty bez zmian

Pasażer korzystający z Karty upoważniającej do bezpłatnych przejazdów zobowiązany jest zarejestrować swój przejazd zbliżając e-bilet do kasownika po wejściu do autobusu. Brak rejestracji traktowany będzie jako jazda bez ważnego biletu. Mandat wynosi 120 zł. Jest on anulowany, gdy pasażer pojawi się w Biurze MZK do 7 dni od zdarzenia z ważną "Kartą Jastrzębianina". Wówczas pobierana jest jedynie opłata manipulacyjna w wysokości 12 zł. Posiadacz e-biletu z taryfą 0 zł nie jest zwolniony z opłaty za posiadany bagaż. Przewożąc rower czy większego psa należy kupić bilet bez ulgi. Mandat za brak biletu na bagaż wynosi 48 zł.

Tylko w granicach Jastrzębia

Bezpłatna komunikacja obowiązuje na wszystkich liniach MZK wyłącznie w granicach miasta. Jastrzębianin chcąc korzystać z komunikacji poza granicami swojej miejscowości powinien posiadać odrębny e-bilet lub kupić bilet u kierowcy.

Kiedy można złożyć wniosek

Wnioski o wydanie e-biletu z taryfą 0 zł można złożyć w Biurze Obsługi Klientów MZK przy ul. Przemysłowej 1, a także za pośrednictwem strony internetowej. Wydanie e-biletu jest bezpłatne, za duplikat (w przypadku zniszczenie czy zgubienia) należy zapłacić 10 zł.

Polecamy