Strefa mieszkańca

Ankiety

Ankieta STRATEGIA ROZWOJU 2030

Szanowni Państwo,

Miasto Jastrzębie-Zdrój zaprasza wszystkich mieszkańców do wypełnienia krótkiej ankiety. Badanie jest częścią prac nad przygotowaniem nowej „Strategii Rozwoju Miasta do 2030 roku”. Chcielibyśmy poznać Państwa opinie na temat lokalnych potrzeb, zjawisk społecznych i kierunków rozwoju, a także konkretnych działań, które powinny zostać zrealizowane w w naszym mieście.

Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki będą prezentowane w formie zbiorczych zestawień statystycznych (np. wykresów i tabel).

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu! Prosimy o wypełnienie ankiety najpóźniej do piątku 24 lipca 2020 roku.

 

WYPEŁNIJ ANKIETĘ


Mieszkańcy zdecydowali

30 czerwca zakończyło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok.  Mieszkańcy siedmiu jednostek pomocniczych oddali głosy zarówno internetowo jak i w tradycyjny sposób.

W sołectwie Bzie zrealizowane zostanie zadanie ”Budowa oświetlenia ul. Kłosowej i Żyznej”, które mieszkańcy wybrali 286 głosami.

Mieszkańcy osiedla Chrobrego zdecydowali, że w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok zrealizowane ma zostać zadanie „Naprawa oświetlenia ulicznego", na który to projekt głos oddało 61 mieszkańców osiedla Chrobrego.

Na osiedlu Gwarków zrealizowane zostaną aż 3 projekty. Mowa o zadaniach „Trampoliny naziemne przy placu zabaw w Jarze Południowym”, „Asymetria książki - zakup nowości wydawniczych do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju” oraz „GWARKOWO imprezowo - zakup wyposażenia na potrzeby realizacji lokalnych działań artystycznych, społecznych, festynów, konkursów organizowanych przez Zarząd Osiedla Gwarków”.

Jeśli chodzi o osiedle Jastrzębie Górne i Dolne, to również tutaj do realizacji trafią aż 3 zadania. Zgodnie z zasadami Budżetu Obywatelskiego będą to: „Zakup zestawów komputerowych”, „Budowa oświetlenia” oraz „Zakup tablic informacyjnych o dojeździe do posesji”.

W sołectwie Moszczenica postawiono na projekty „Remont drogi 11KDW wraz z montażem oświetlenia” oraz „Dokończenie oświetlenia ulicy Ruptawskiej”.

W przypadku sołectwa Ruptawa-Cisówka zwyciężył projekt „Droga - turystyczne przejście graniczne Ruptawa”.

Na osiedlu Zofiówka natomiast z ilością 97 głosów, zwyciężył projekt „Remont (wymiana) ogrodzenia całego przy PP nr 16”.

Obie formy głosowania cieszyły się zainteresowaniem. W sumie oddano ponad 1500 ważnych głosów.

 

Polecamy