Dla mieszkańca

Aktualność

Dydaktyczny spacer

Kukuczkowcy poznają „perełki” naszego miasta.

Klasa podczas zwiedzania Galerii Dzwonków.

Klasa 8b ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jerzego Kukuczki w Jastrzębiu-Zdroju zakończyła swój udział w programie „Jastrzębie-Zdrój – tu bije moje serce” wyjściem do Galerii Historii Miasta oraz Muzeum Dzwonków.

Najpierw spacer po Parku Zdrojowym pozwolił nam poznać specyfikę świata flory tego miejsca. Park ten nosi imię dr Mikołaja Witczaka, którego sylwetkę poznaliśmy na lekcjach wychowawczych. Potem odwiedziliśmy GHM, oglądając wystawy stałe i czasowe tego wspaniałego muzeum miejskiego. Przed GHM naszą uwagę przykuła plenerowa wystawa fotografii przedstawiających nasze miasto i jego historię w dawnych i nieco bliższych czasach. Dziękujemy instruktorkom GHM Paniom: Katarzynie Gardeckiej-Nowak i Annie Lerch za oprowadzenie po wnętrzach placówki.

Kolejnym punktem naszej piątkowej wycieczki była wizyta w Muzeum Dzwonków, prowadzonym przez Pana Krzysztofa Zagaję. 11 tysięcy różnych dzwoneczków, dzwonów i dzwonków zrobiło na nas ogromne wrażenie. Jednak to, co ujmuje najbardziej przy zwiedzaniu muzeum to sposób opowiadania o swoich zasobach przez właściciela. To człowiek absolutnie pozytywnie zakręcony, prezentujący swą kolekcję w sposób niesztampowy i bardzo zajmujący. Przekazaliśmy do zbiorów muzeum jeden dzwonek, którego autor kolekcji nie miał, a w zamian dostaliśmy pamiątkowy dzwonek sygnaturowy  
z herbem miasta.

Polecamy