Strefa turysty

Co warto zobaczyć

Odwiedzając Jastrzębie-Zdrój warto wybrać się do Parku Zdrojowego. To tutaj można przenieść się do czasów uzdrowiska i poczuć klimat dawnego kurortu. Inhalatorium umożliwia odpoczynek na ławkach oraz wdychanie leczniczych solanek rozpylanych przez fontannę.


W zabytkowych obiektach pouzdrowiskowych swoją siedzibę mają instytucje użyteczności publicznej. Galeria Historii Miasta to bogate źródło wiedzy o regionie, a biblioteka może pochwalić się jednym z największych zbiorów na Śląsku.


Dom Zdrojowy jest organizatorem różnorodnych imprez kulturalnych - festiwali, koncertów, spektakli teatralnych, prelekcji czy warsztatów.


Przez park przy ul. Żeromskiego w dzielnicy Zdrój przebiega ścieżka rowerowa, jest tu siłownia pod chmurką i plac zabaw dla dzieci. To też miejsce wypoczynku pośród stawów.


Pałac w Boryni stanowi niezwykłą kompozycję architektoniczną, unikatową w skali miasta. Dziś jest eleganckim hotelem. Sam budynek dostępny jest dla zwiedzających.


Tężnia, wodny plac zabaw, park widokowy z mini sceną i pięknie urządzone tereny zielone sprawiają, że Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego to idealna przestrzeń rekreacji.

Polecamy