Fantastyka opanowała Jastrzębie

Szkoła stała się tajemniczą krainą skrywającą wiele zagadek i przygód. Nie ma to nic wspólnego z obecnymi czasami, a z niezwykłym konwentem, który w miniony weekend odbył się w SP6.

Nie spodziewaliśmy się takiego dużego zainteresowania – mówi jedna z organizatorek. Blisko 200 osób odwiedziło w sobotę, 11 lutego, pierwsze takie wydarzenie w Jastrzębiu-Zdroju, które łączy miłośników kultury dalekowschodniej, fantastyki i gier. Kregulcowe Dni to pierwszy w mieście konwent japonistyki, który pokazał jak wiele fanów gier, anime i mangi znajduje się w Jastrzębiu-Zdroju. Oprócz bloków wykładowych odbywały się warsztaty, turnieje gier oraz stoiska wystawiennicze.

Organizatorzy zapewniają, że następna edycja będzie posiadać jeszcze więcej atrakcji, by ściągnąć osoby z całego kraju. Na tę edycję uczestnikiem, który przebył najdłuższą drogę był chłopak z Poznania. Daleka trasa nie przeszkodziła w czerpaniu radości.

Konwenty kultury dalekowschodniej zawsze kojarzą się z niezwykłą pasją młodych osób. To nie tylko rysowane postacie, ale przede wszystkim barwne cosplaye, origami, gry planszowe oraz elektroniczne, RGP, larpy. Nie ma znaczenie kto, ile ma lat – liczy się dobra zabawa.

DSC_1174

DSC_1222

fot. Agata Krypczyk

Więcej zdjęć w galerii.