Przyjdź na Piknik w PRL-u

Przejażdżki ogórkiem, czy milicyjną wołgą, aktorzy przebrani w stroje rodem z PRL-u i muzyka z tamtych lat, to tylko niektóre atrakcje, jakie przewidziano podczas „Pikniku w PRL-u”. Impreza organizowana z przymrużeniem oka na minioną epokę, odbędzie w niedzielę, 3 września, na placu przed kinem Centrum.

Piknik rozpocznie się o godzinie 16.00. Zabawę umilą koncerty kapeli podwórkowej Śląskie Bajery oraz zespołu Czerwone i Czarne, grającego covery najbardziej znanych przebojów z lat „dzieci kwiatów”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Oddział Zamknięty, znany z kultowych przebojów „Andzia i ja”, „Oddział już zamknięty jest” i „Party”.

Nie zabraknie także autobusu marki Jelcz, zwanego popularnie „ogórkiem”, którym będzie można odbyć przejażdżkę po mieście (bezpłatnie) czy milicyjnej wołgi i innych samochodów, które jeździły po polskich drogach pół wieku temu.

Element humorystyczny zapewnią aktorzy z jastrzębskiego Teatru Monitoring, którzy przebrani w stroje z PRL-u, będą odgrywać scenki rodem z filmów Barei.

Wszyscy, którzy odwiedzą niedzielną imprezę będą mogli zapoznać się z wystawą plenerowa „Jastrzębskie drogi do wolności”, a także zrobić zakupy w kultowym kiosku „Ruchu”.

Wstęp jest bezpłatny.