Nie daj się oszukać

Jastrzębscy dzielnicowi prowadzą kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców swoich rejonów służbowych. Tym razem mundurowi wspólnie z listonoszami odwiedzili mieszkańców i rozdali ulotki informacyjne o oszustwach na tzw. fałszywego policjanta lub krewnego.

Stróże prawa tłumaczą mieszkańcom, jak uniknąć zagrożeń. Inicjatywa policjantów doskonale wplata się w nową koncepcję pracy „Dzielnicowy bliżej nas”.

Jastrzębscy policjanci prowadzą wzmożoną kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców naszego miasta. Tym razem dzielnicowi wspólnie z listonoszami odwiedzili mieszkańców swoich rejonów. W broszurach informacyjnych, które rozdawali zawarte są informacje na temat oszustw metodą na fałszywych policjantów oraz krewnych – wyjaśnia mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy KMP w Jastrzębiu-Zdroju.

Niestety, w ostatnim czasie w Jastrzębiu-Zdroju wzmogła się działalność oszustów podających się właśnie za rzekomych policjantów lub też krewnych. Nie czekając na kolejne takie przypadki, dzielnicowi postanowili wyjść z apelem do mieszkańców. Mundurowi pukają do drzwi i tłumaczą, zwłaszcza osobom starszym, jak nie dać się nabrać.

Ulotki stworzono przede wszystkim z myślą o seniorach, którzy nie mają dostępu do internetu i nie śledzą ostrzeżeń na portalach społecznościowych. Podczas rozmów z osobami starszymi, ale też z ich krewnymi, stróże prawa wyjaśniają jak działają oszuści i jakie stosują metody – tłumaczy pani rzecznik.

Mundurowi apelują, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy podejrzeń kontaktować się z najbliższą jednostką policji lub dzwonić na bezpłatny numer 997 bądź 112.

 

45-443761