Od poniedziałku 18 stycznia na terenie ogrzewalni funkcjonariusze Straży Miejskiej koordynują akcję wydawania posiłków pośród osób bezdomnych.
Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju wyposażeni zostali w kamery nasobne, które stanowić będą element ich codziennego wyposażenia.
Kolejne trzy tablice z wyświetlaczem prędkości zainstalowano na terenie naszego miasta.
W dniu 23 listopada strażnicy wydali dyspozycje usunięcia trzech wraków pojazdów porzuconych przy ul. Pomorskiej.
Barbara Piwiszkis oraz Paweł Domaszk reprezentowali Straż Miejską w XVII edycji Mistrzostw Polski Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi.
Każdorazowo sytuacje przebywania osób warunkach zagrażających ich zdrowiu i życiu można zgłaszać pod całodobowy alarmowy numer telefonu Straży Miejskiej - 986.
Monitoring miejski zarejestrował niszczenie mienia - patrol Straży Miejskiej ustalił dane sprawców.
Kolejne porzucone pojazdy którym zajęli się funkcjonariusze, zlokalizowane były na ul. Beskidzkiej i ul. Jagiełły.
Wzrasta ilość interwencji na prywatnych posesjach lub działkach, na których spalane są liście, gałęzie czy trawa.
Minęły cztery lata, od kiedy strażnicy miejscy znakują nasze rowery syntetycznym DNA.
Porzucone pojazdy stanowią zagrożenie dla środowiska i bezpieczeństwa, a także oszpecają okolicę i zajmują tak często poszukiwane miejsce parkingowe.
Akcja oznaczania jednośladów (i nie tylko) syntetycznym DNA odbędzie się 11 września.