Z Erasmusem+ na Malcie

Zgodnie z założeniami projektu „Aktywność. Rozwój. Zaangażowanie.” w ramach programu Erasmus+, nauczycielka Zespołu Szkół Nr 2, Dorota Sitek-Sędek, wzięła udział w kursie metodycznym na Malcie.

Organizatorem kursu była szkoła językowa Easy School of Languages z siedzibą w stolicy Valletcie, dzięki czemu można było poznać to piękne miasto i jego zabytki. Na Malcie nic nie jest aż tak daleko by transport publiczny nie dowiózł tam turystów, więc warto zwiedzić również dawną stolicę Mdinę, podziwiać klify i jaskinie Blue Grotto, czy poplażować w Mellieha Bay.

Głównym założeniem kursu było jednakże rozwijanie kompetencji metodycznych z równoczesnym doskonaleniem znajomości języka angielskiego. Praktyczny charakter zajęć pozwolił na wzbogacenie warsztatu o nowe, aktywizujące metody pracy z uczniami i doskonalenie planowania nauczania. Praca w kilkuosobowych, międzynarodowych grupach dała możliwość poznania systemów nauczania w innych krajach i wymiany doświadczeń.

Zagadnienia metodyczne przeplatały się z praktycznymi ćwiczeniami wzbogacającymi słownictwo, jakość wymowy i intonacji. Czas spędzony na kursie pozwolił na wzrost samooceny i motywacji do kontynuowania pracy na rzecz rozwoju uczniów, placówki i miasta.

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.