Dla turysty

Sport, kultura i rekreacja

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego

Choć to miejsce istnieje w naszym mieście od lat 70, przez wiele lat było zapomniane. w 2018 roku zakończyła się generalna renowacja. Od tego czasu ponownie OWN stał się jednym z ulubionych miejsc jastrzębian, i nie tylko - W 2019 roku został nagrodzony Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii przestrzeń publiczna. Amfiteatr to miejsce wielu letnich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Poza tym tężnia, wodny plac zabaw, otoczenie zieleni - to wszystko przyciąga osoby w każdym wieku. W planach jest dalsza rozbudowa tego miejsca, a co za tym idzie - kolejne atrakcje.

Kąpielisko "Zdrój"

Historia tego basenu sięga lat 30 XX wieku! Od tego czasu kilkakrotnie przechodził lifting by sprostać oczekiwaniom mieszkańców. Ten obiekt to nie tylko basen sportowy i rekreacyjny z wodnymi atrakcjami, ale także brodzik dla dzieci i dwa boiska do piłki siatkowej. Powierzchnia basenu pływackiego i  rekreacyjnego wynosi 1097,00 m2, a brodzika dla dzieci 67,00m2.

Basen jest otwarty w godzinach 10.00 – 18.00

Ceny biletów:

- Normalny - 9,00 zł
- Ulgowy - 5,00 zł

- Dzieci do 3 lat gratis

- Obiekt bierze udział  w programie Rodzina 3+

Żelazny Szlak Rowerowy

Jastrzębie to idealne miejsce dla miłośników rowerów. Żelazny Szlak Rowerowy to ponad 50–kilometrowa pętla przebiegająca przez polsko-czeskie pogranicze. Motywem przewodnim trasy jest kolej, która kiedyś łączyła te tereny, wywierając wpływ i na gospodarkę i infrastrukturę. Żelazny Szlak wykorzystuje stare, wyłączone z użytku linie kojowe. Wzdłuż całej trasy znajdują się punkty, w których można odpocząć. Początkowy odcinek jastrzębskiej części Żelaznego Szlaku Rowerowego przebiega przez Dolinę Szotkówki. Na końcu odcinka z Godowa do Jastrzębia-Zdroju znajduje się miejsce relaksu dla większych grup rowerzystów. Polska część szlaku obejmuje 25,5 km, czeska natomiast – 17,5 km.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę.

Skatepark i pumptrack

Miłośników deskorolki, rolek czy BMX-ów zapraszamy na jar przy ulicy Turystycznej, gdzie w otoczeniu zieleni znajduje się nowoczesny skatepark i pumptrack. Ostatnia modernizacja miała miejsce w 2019 roku. Co najważniejsze, kompleks jest dobrze oceniany przez użytkowników - pozytywne recenzje zebrał również od prowadzących kanał YT Skate Story.

Wybierając się do skateparku pamiętajcie o kaskach i ochraniaczach!

Kino Centrum

Nasze kino to dwie sale kinowe, z czego jedna adaptowana jest również na potrzeby spektakli. Kino Centrum należy do Miejskiego Ośrodka Kultury. Na stronie instytucji znajdziecie aktualny repertuar i kupicie bilety.

Adres: ul. Piłsudskiego 27

Zapraszamy!

 

Galeria Epicentrum i Galeria Magazyn 22

W ramach Miejskiego Ośrodka Kultury funkcjonują dwie galerie sztuki. Obie mieszczą się w głównym budynky MOK, przy alei Piłsudskiego 27. Informacje o bieżących wystawach znajdziecie na stronie galerii.

Galeria Historii Miasta

Jeśli chcecie zobaczyć „M” przeciętnego Jastrzębianina z czasów PRL, typową śląską chatę lub rzeźby z… węgla, koniecznie odwiedźcie Galerię Historii Miasta, która mieści się w zabytkowym pouzdrowiskowym budynku Łazienki II. Nie możecie ominąć jej podczas spaceru po Parku Zdrojowym - stoi w jego sercu. Galeria jest otwarta od poniedziałku do piątku od 8:00 do 17:00. Poza stałymi wystawami związanymi z historią i kulturą naszego miasta i regionu prezentuje też wystawy czasowe. Udostępnia też bogate archiwum i bibliotekę. W galerii pracują ludzie z pasją - zawsze można uzyskać tu informacje o historii miasta i regionu. Organizują też wernisaże, konferencje, inscenizacje i imprezy plenerowe. Galeria wydaje też swoje książki, albumy i biuletyny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie galerii.

Galeria "Ciasna"

Galeria „Ciasna” to niewielka galeria sztuki, która mieści się w małym pomieszczeniu w bloku mieszkalnym. Jest galerią prywatną i niekomercyjną, założoną w 1997 roku przez Witolda Englendera. Wystawy zmieniane są regularnie w połowie miesiąca. Galeria „Ciasna” jest również jednym z organizatorów Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO.

Adres: Ulica Katowicka 17

Lodowisko "Jastor"

Obiekt składa się z płyty lodowiska o wymiarach 60m x 30m, 8 szatni z pełnym wyposażeniem, wypożyczalni łyżew ze szlifiernią, kawiarni, sklepiku sportowego. Odbywają sę tu mecze i treningi, ale przede wszystkim ogólnodostępone ślizgawki. W każdy wtorek, środa i piątek o 18.00 a w soboty i niedziele o 11.00 i 18.00 lodowisko zaprasza dzieci i dorosłych.

Bilety Wstępu (1h)

  • dzieci, młodzież, studenci do 25 lat - 4 zł
  • dorośli - 6zł 

Wypożyczenie łyżew - 5zł

Wypożyczenie foki do nauki jazdy- 5zł

Ostrzenie łyżew - 5zł

Adres: al. Jana Pawła II 6A

Basen Laguna

Poza sezonem wakacyjnym zapraszamy na krytą pływalnię miejską. Mieści się ona w kompleksie budynków Zespołu Szkół nr 2.

Grafik wejść oraz cennik znajdują się na stronie MOSiR.

Adres: ul. Warszawska 11

To nie wszystko...

Siłownie pod chmurką, orliki, boiska, tor rolkowy na stadionie... Jastrzębie-Zdrój to miasto sportu. Informacje o tych miejscach znajdziecie na stronie MOSiR-u.

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą kulturalną koniecznie zajrzyj na stronę Miejskiego Ośrodka Kultury lub Miejskiej Biblioteki Publiczej.

Polecamy