Dla mieszkańca

VIII Piknik w Kurorcie - FILM

Najbardziej stylowe wydarzenie w naszym mieście.

Wczorajszy, wyjątkowy Piknik w Kurorcie przeniósł uczestników w klimat lat 20. i 30. XX wieku. Golibroda, pucybut, Kurier Zdrojowy, pokaz mody z dawnych lat, piosenki międzywojenne to tylko niektóre z atrakcji, które zachwyciły obecnych. Modne na ówczesne czasy stylizacje gości zostały nagrodzone, a każdy mógł spróbować swojego szczęścia w grach takich jak ruletka czy poker.

Piknik w Kurorcie to prawdziwa uczta dla miłośników mody retro i międzywojennego klimatu. Uczestnicy konkursu na najpiękniejsze stylizacje z kufrów i z najgłębszych zakamarków szafy wyszukali cekinowe suknie, błyszczące opaski, szale z piór, smokingi i meloniki. Dzięki nim zdecydowanie można było wczuć się w klimat lat 20. i 30. XX wieku

– podkreślił Michał Urgoł, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Zygi Jazz Band rozpoczął piknik koncertem pełnym nowoorleańskich rytmów, porywając publiczność do tańca. Muzycznym akcentem było muzyczno-teatralne widowisko Těšínskégo Divadla – "Powróćmy jak za dawnych lat, czyli polskie piosenki międzywojenne".

Wyjątkowym punktem programu był pokaz mody międzywojennej. Przyciągnął wzrok eleganckimi strojami, które przypominały o dawnych czasach. Nie zabrakło dwurzędowych marynarek, eleganckich płaszczy, strojów wieczorowych, kompletu na górskie wyprawy czy do aktywności sportowych – jazdy na nartach.

Na terenie Parku Zdrojowego można było również podziwiać wystawę plenerową, a w budynku Domu Zdrojowego od 15:30 do 20:30 trwała zabawa w Kasynie Zdrojowym. Miłośnicy gier spróbowali swojego szczęścia przy ruletce amerykańskiej, Blackjacku i Pokerze.

Piknik w Kurorcie to już ósma edycja tej niezapomnianej imprezy, która za każdym razem przyciąga tłumy miłośników historii, kultury i dobrej zabawy. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia, aby wspólnie celebrować bogatą historię i niepowtarzalny klimat minionych lat!

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji, która oddaje magiczną atmosferę tego wydarzenia!


Pozostałe filmy

Polecamy