Dla mieszkańca

Jastrzębskie dzieci mają nowe przedszkole

Nowoczesne, bezpieczne przestrzenie będą miały do dyspozycji dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3.

Prezydent Anna Hetman wraz z dziećmi otwiera wyremontowany budynek przedszkola

"To były prace od piwnic aż po dach" - mówiła prezydent Anna Hetman, otwierając budynek Przedszkola Publicznego nr 3. Po przeprowadzonym remoncie jest to praktycznie zupełnie nowy obiekt. Prace kosztowały łącznie prawie 2 miliony złotych. W przedszkolu będzie się uczyć ponad 80 dzieci.

- Oddajemy do użytku kolejną piękną przestrzeń. Budynek ten został kompleksowo zmodernizowany, w związku z  czym w rocznicę 55-lecia tej instytucji dzieci otrzymały zupełnie nowe przedszkole

- mówi prezydent Anna Hetman

Na nowo postawiono ściany wewnętrzne, wydzielające poszczególne sale lekcyjne, pomieszczenia gospodarcze i szatnię. W budynku wymieniono instalację elektryczną wraz z oświetleniem, a także instalacje doprowadzające zimną i ciepłą wodę oraz system ogrzewania centralnego. Wykonano nową instalację teleinformatyczną, wraz z kamerami wizyjnymi i domofonem. O bezpieczeństwo przedszkola zadbają też nowoczesne urządzenia alarmowe oraz zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Sale, w których przebywać będą podopieczni przedszkola, zostały gruntownie odnowione: przed malowaniem ścian i sufitów położono na nich nowe tynki. Pojawiły się również posadzki z wykładzinami z tworzyw sztucznych. Przebudowano sanitariaty. Do wszystkich pomieszczeń prowadzą nowe drzwi, a klatkę schodową zabezpieczają specjalne balustrady. Wykonano również termomodernizację i odwodnienie całego budynku.

Prace remontowe trwały rok, wykonała je firma ZEN-KAN z Jastrzębia-Zdroju.

Grupa dzieci w strojach ludowych podczas uroczystości
Grupa dzieci w strojach ludowych podczas uroczystości
Prezydent Anna Hetman
Grupa dzieci w strojach ludowych podczas uroczystości
Grupa dzieci w strojach ludowych podczas uroczystości
Prezydent Anna Hetman

Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy