Dla mieszkańca

Karta Seniora

Miasto Jastrzębie-Zdrój przystąpiło do programu Ogólnopolska Karta Seniora. Jest on skierowany do osób powyżej 60. roku życia zamieszkałych na terenie całej Polski, które dzięki posiadaniu karty mogą korzystać ze zniżek.

Wprowadzenie Ogólnopolskiej Karty Seniora poprzedziło podpisanie przez władze miasta porozumienia z krakowskim stowarzyszeniem Manko, które już od ponad dziesięciu lat angażuje się w działania na rzecz osób starszych. Seniorzy po okazaniu Karty mogą korzystać z promocji i ofert przygotowanych specjalnie z myślą o nich. Dzięki karcie można skorzystać m.in. ze zniżek w uzdrowiskach, sanatoriach, przychodniach, kinach, kawiarniach czy obiektach kulturalnych. W naszym mieście ulgi z tytułu posiadania Karty gwarantują m.in. MOK, MOSiR, Hotel Dąbrówka, Zahir, Pałac Borynia, OTO-SŁUCH, PRIMA-DENT czy Góralska Chata.

Główne cele, jakie przyświecały wprowadzeniu Karty to wzmacnianie aktywności społecznej i poprawa jakości życia osób powyżej 60. roku życia, tworzenie oraz rozwijanie systemu ulg i zwolnień umożliwiających zwiększenie dostępności do przygotowanej oferty, a także kształtowanie pozytywnego wizerunku jastrzębskich seniorów. Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna, a jej dystrybucja należy do kompetencji Wydziału Polityki Społecznej i Mieszkaniowej. Zainteresowana posiadaniem Karty osoba będzie musiała mieć przy sobie dowód osobisty oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy dla uczestników programu dostępny w Wydziale.
 

 

 

Polecamy