Dla mieszkańca

Bezpieczna droga do szkoły

Wzorem lat ubiegłych wraz z rozpoczęciem roku szkolnego od dnia 1 do 9 września strażnicy miejscy prowadzą działania prewencyjne w rejonach placówek oświatowych.

Strażnik przy przejściu dla pieszych, w tle szkoła.

Fot. archiwum

Działania te polegają na reagowaniu na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierowców jak i pieszych w celu poprawy ich bezpieczeństwa.

Dodatkowo, w ciągu całego roku strażnicy miejscy patrolują tereny zewnętrzne placówek oświatowych w godzinach popołudniowych i wieczornych celem przeciwdziałania dewastacji mienia, zaśmiecania, a także spożywania alkoholu.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności