Historyczny sukces młodych jastrzębskich siatkarek

Po raz pierwszy w historii JKS SMS Jastrzębie, dwie drużyny młodziczek grają w pierwszej lidze śląskiej.

Zdjęcie przedstawia siatkarki JKS SMS Jastrzębie.

Dziewięć najlepszych żeńskich drużyn siatkarskich w kategorii wiekowej młodziczek występuje w pierwszej lidze województwa śląskiego. Obecnie wśród nich znajdują się dwie drużyny z naszego miasta - pierwsza i druga ekipa JKS SMS Jastrzębie.

- To pierwsza taka sytuacja w historii naszego klubu

- przyznają przedstawiciele JKS-u SMS Jastrzębie, którzy wyrażają słowa uznania za to osiągnięcie.

Występy w jednej wspólnej lidze umożliwił młodym siatkarkom JKS-u SMS Jastrzębie charakter rozgrywek. Toczą się one na zasadzie miesięcznych rund.

Od dłuższego czasu w pierwszej lidze grała pierwsza drużyna, złożona ze starszych zawodniczek. Przed obecnie trwającą rundą dołączył do niej drugi zespół, którego skład stanowią młodsze zawodniczki - głównie z rocznika 2010.

Było to możliwe dzięki świetnym występom drugiej drużyny w drugiej lidze, w której młodsze z siatkarek zajęły drugie miejsce, odnosząc siedem zwycięstw i ponosząc tylko jedną porażkę. W tym samym czasie trzecie miejsce w pierwszej lidze zajęły starsze zawodniczki.

Zdjęcie przedstawia siatkarki JKS SMS Jastrzębie.