IV Międzyszkolny Konkurs o Laur Mistrza Języka Obcego

Dnia 13 marca 2024 roku odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu o Laur Mistrza Języka Obcego.

Zdjęcia przedstawia dzieci biorące udział w konkursie.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z całego miasta, reprezentujących języki takie jak niemiecki, hiszpański, francuski i rosyjski. Wśród uczestników byli także goście z II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. J. Tischnera z Wodzisławia Śląskiego oraz Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim.

Konkurs miał na celu promowanie nauki języków obcych wśród uczniów oraz rozwijanie ich umiejętności komunikacyjnych i poznawanie różnorodnych kultur poprzez naukę języków obcych.

Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego, obejmującego test z gramatyki i słownictwa, oraz ustnego dla uczestników z najlepszymi wynikami w etapie pisemnym.

Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz bonami do księgarni, a Puchar Mistrza Języków Obcych trafił do I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. St. Staszica, które będzie organizatorem V edycji konkursu. Na podium znaleźli się:

1. miejsce - LO1, j. niemiecki: Karolina Turek, Małgorzata Grzywnowicz

2. miejsce – LO1, j. hiszpański: Ana Wasik, Karolina Pytraczyk

3. miejsce - ZS 2 im. W. Korfantego, j. rosyjski: Daria Kulik, Artem Tymchuk

Organizatorem konkursu byli nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.