Jak wyśpiewać sukces?

Anna Janulek, jastrzębianka, zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej.

uczestniczki konkursu piosenki hiszpańskojęzycznej na scenie

W Raciborskim Centrum Kultury odbył się koncert laureatów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Pierwsze miejsce zajęła Anna Janulek, uczennica I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Jastrzębiu-Zdroju.

Do VIII Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Hiszpańskojęzycznej napłynęło 89 zgłoszeń, spośród których jury wyłoniło 14 piosenek, które zostały zaprezentowane w koncercie finałowym.

Jastrzębie-Zdrój reprezentowała Ania Janulek, uczennica I LO, przygotowana przez Joannę Stachoń – nauczyciela języka hiszpańskiego. Ania wykonała utwór kolumbijskiego wokalisty Sebastiana Yatry pod tytułem „Adiós”.

Jury podczas oceny uczestników brało pod uwagę kryteria językowe: słownictwo, poziom językowy, wymowę, poprawność gramatyczną oraz muzyczne: dobór repertuaru, rozumienie treści utworu i jego interpretację, choreografię i dykcję, a także wyraz estetyczno-artystyczny.

Konkurs został zorganizowany już po raz ósmy przez Joannę Opielę, nauczycielkę II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Raciborzu.

Patronat honorowy nad konkursem objęły: Ambasada Królestwa Hiszpanii Biuro Radcy ds. Edukacji, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego. Do współpracy w jury zasiedli rodzimi użytkownicy języka hiszpańskiego oraz specjaliści ze świata muzyki.