Jarmila Witczak - życie i jej twórczość

Galeria Historii Miasta zaprasza na prelekcję z cyklu „Przystanek Muzeum”, gdzie można poznać twórczość i życie Jarmily Witczak.

Plakat przedstawia Jarmilę Witczak.

Jarmila Witczak to malarka, której życie artystyczne rozkwitło po wyjściu za mąż za Mikołaja Witczaka jr. w 1933 roku. Jarmila specjalizowała się głównie w malarstwie olejnym, akwarelach i malarstwie fakturalnym, tworząc przede wszystkim bukiety i pejzaże inspirowane pięknem natury. Aktywnie uczestniczyła w wystawach grupowych, zdobywając uznanie.

Oprócz malowania, Jarmila pisała wiersze i utrzymywała przyjaźnie z wybitnymi poetami, w tym noblistą Jaroslavem Seifertem. Artystka zmarła w 1976 roku i spoczęła na cmentarzu parafialnym w Zdroju, pozostawiając po sobie niezapomniane dzieła, które inspirują kolejne pokolenia.

19 marca w Galerii Historii Miasta  o godz.17.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Przystanek Muzeum”. Gdzie zostanie przybliżona postać Jarmili Witczak.

Galeria Historii Miasta

Wstęp jest bezpłatny.