Dla mieszkańca

Jastrzębskie Lato Muzyczne

Letni festiwal koncertów w sercu Jastrzębia-Zdroju.

Plakat Jastrzębskiego Lata Muzycznego zapowiadający lipcowe koncerty

Jastrzębie-Zdrój wkrótce wypełni się dźwiękami muzyki dzięki cyklowi koncertów „Jastrzębskie Lato Muzyczne”. W okresie wakacyjnym, w Parku Zdrojowym, mieszkańcy i goście będą mogli uczestniczyć w serii występów muzycznych znakomitych artystów.

Pierwszy koncert odbędzie się 7 lipca, a wystąpią na nim Justyna & Dario Isidoris.

 • Justyna & Dario Isidoris to polsko - włoski duet w którego repertuarze są najpopularniejsze włoskie przeboje znane od lat, współczesne hity włoskie oraz autorskie kompozycje duetu. Justyna & Dario wykonują swój program w języku włoskim i polskim. Oboje mają wieloletnie doświadczenie sceniczne, kochają muzykę  i swoją publiczność Każdy ich koncert to niepowtarzalne przeżycie dla artystów i widowni. Ich teledyski są promowane we wszystkich muzycznych stacjach telewizyjnych, radiowych oraz w Internecie. Justyna & Dario Isidoris to jeden z najpopularniejszych w Polsce zespołów Italo Disco !!!

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju gwarantuje niezapomniane wrażenia i zaprasza do wspólnego celebrowania muzyki na żywo.

Poniżej szczegóły kolejnych lipcowych występów:

 • 14.07.2024 godz. 18:00 - Kapela Karpati
  Kapela Karpati to półfinaliści programu "Mam Talent". W grze zespołu słychać ducha Karpat – Bałkanów, Słowacji, Ukrainy i Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – wielogłosowy śpiew, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów. Koncerty Kapeli Karpati to muzyczne uczty dla miłośników muzyki folkowej.
 • 21.07.2024 godz. 18:00 – Zelenenebo
  Ukraińsko-polski zespół tworzący muzykę autorską inspirowaną światem i człowiekiem. Za brzmienie grupy odpowiadają instrumenty klasyczne i ludowe m. in.: bandura, bęben, kongo, hang-drum, misa tybetańska czy gliniane ptaszki.
 • 28.07.2024 godz. 18:00 – Iwona Loranc - Piosenki Marii Koterbskiej
  Miłość Marii Koterbskiej do piosenki, swingu, jazzu, do Bielska-Białej zainspirowała Iwonę Loranc, znakomitą wokalistkę – podobnie jak pani Maria bielszczankę - do odkrycia na nowo przebojów polskiej Królowej Swingu, wspaniałej piosenkarki, która ze swoimi utworami władała polską sceną muzyczną w latach 50., 60., 70. XX w. Iwona Loranc odkryła ponadczasową urodę tych piosenek, które 
  - zaaranżowane na nowo przez Piotra Kominka - w niezwykłej interpretacji wokalistki zyskały bardzo świeże brzmienie, współczesny muzyczny wymiar.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Zapraszamy na Jastrzębskie Lato Muzyczne!
 

Plakat Jastrzębskiego Lata Muzycznego zapowiadający lipcowe koncerty

Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności
Polecamy