Czas na kibicowanie

W najbliższym czasie w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się wiele imprez sportowych.

W naszym mieście zaczyna się czas, w którym wszyscy kibice będą mieli okazję wesprzeć drużyny i zawodników podczas sportowych zmagań.

Co się będzie działo w mieście?

Start już dziś! 24 kwietnia pomarańczowi zawalczą w Finale Plus Ligi. Drużyna Jastrzębskiego Węgla awansowała i zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Drugie spotkanie odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju w sobotę o 18:00 na Hali Widowiskowo-Sportowej.

Natomiast 27 kwietnia będzie szansa na kibicowanie piłkarzom z GKS Jastrzębie. Starcie z Zagłebiem II Lubin odbędzie się na Stadionie Miejskim na ul.Harcerskiej o godz. 17.00.

Z kolei 5 maja będziemy mogli kibicować Jastrzębskiemu Węglu w starciu z Trentino Volley. Na ten pojedynek zapraszamy wszystkich fanów Jastrzębskiego Węgla do wielkiej sportowej strefy kibica.

18 maja od godziny 8:000 rozpoczną się rowerowe zmagania w ramach Pressingowej Petardy. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki kolarstwa górskiego w Polsce zjadą się do Jastrzębia-Zdroju, aby walczyć o szansę na reprezentowanie Polski w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich. Zawodnicy wystartują z Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

26 maja odbędzie się X Bieg Kobiet "Kobiety na 5+" i VIII Marsz Nordic Walking. W sumie długość trasy to dokładnie 5,3 kilometra. Start biegu i marszu usytuowany jest na wysokości Urzędu Miasta na al. Piłsudskiego. Meta będzie się mieścić na Stadionie Miejskim przy ul. Harcerskiej. Dodatkowo, odbędzie się Konkurs Kibica, który na pewno dodatkowo podkręci atmosferę. Dla najlepszych ekip czekają nagrody, a my czekamy na zgłoszenia do 17 maja. Celem konkursu jest wyłonienie grupy, która wyróżni się w jakości kibicowania podczas X Biegu Kobiet na 5+, VIII Marszu Nordic Walking.

To naprawdę wyjątkowy czas dla miłośników sportu w Jastrzębiu!