Mistrz Języka Obcego

Konkurs o Laur Mistrza Języka Obcego odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym.

nauczyciele i uczniowie podczas konkursu mistrz języka obcego

W tym roku pojedynek odbył się po raz pierwszy, jednak stanie się imprezą cykliczną o zasięgu miejskim, tym bardziej, że tegorocznymi Mistrzami Języka Obcego zostali uczniowie 3 Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Kornelia Pluta i Dominik Gugała zajęli I miejsce wykazując się najlepszą znajomością języka hiszpańskiego. To właśnie oni zdobyli Puchar, który obliguje szkołę do organizacji konkursu w przyszłym roku. II miejsce przypadło w udziale Martynie Rodak i Kacprowi Rejszelowi, uczniom języka niemieckiego z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, natomiast III miejsce zdobyły także w kategorii języka niemieckiego Anna Skwira i Bożena Sobik z Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Idea konkursu polega na rozbudzaniu zainteresowania nauką języków obcych takich jak język francuski, niemiecki i hiszpański. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, a każdą szkołę reprezentują dwuosobowe drużyny. Przedsięwzięcie ma przebieg dwuetapowy – etap szkolny i etap międzyszkolny. Inicjatorem i organizatorem konkursu jest Joanna Stachoń, nauczycielka języka hiszpańskiego w I Liceum Ogólnokształcącym.