Nabór wniosków o przyznanie dotacji na rozwój sportu

Wnioski o dofinansowania można składać do 15 listopada w Urzędzie Miasta.

Zdjęcie poglądowe przedstawia sprzęt piłkarski.

Jastrzębskie kluby sportowe mogą liczyć na finansowe wsparcie. Wszystko za sprawą dotacji, o przyznanie których mogą się one starać. Nabór wniosków w ramach przyznawanego dofinansowania już się rozpoczął i potrwa przez najbliższe tygodnie, do 15 listopada.

Zgodnie z uchwałą, która precyzuje, jakie drużyny sportowe mogą ubiegać się o dotacje, wnioski mogą składać kluby prowadzące działalność sportową w dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, hokej na lodzie, tenis stołowy oraz judo.

Jednocześnie kolejnym wymogiem jest, aby działalność klubu nie była prowadzona w celu osiągnięcia zysku. Naturalnie klub, który zabiega o dotację, musi prowadzić ją na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Dofinansowywana działalność dotyczy okresu od 15 stycznia do 31 grudnia 2024 roku. W tym czasie, kluby, którym zostaną przyznane pieniądze, będą mogły je wydać na:

• realizację programów szkolenia sportowego
  • zakup sprzętu sportowego oraz strojów sportowych, wody mineralnej i odżywek dla zawodników
  • pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój lub uczestnictwa w zawodach
  • sfinansowanie opłat za korzystanie z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego
  • wynagrodzenia kadry szkoleniowej, trenerskiej, instruktorskiej i masażystów
  • stypendia wypłacane w kwocie netto, z zastrzeżeniem, że klub zabezpieczy środki finansowe na wypłatę pochodnych od kwoty brutto

Ponadto przy realizacji zadania organizacja zobowiązana jest stosować zasady wynikające z ustawy, z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.

Szczegółowe informacje dostępne są w Wydziale Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta (bud. A, pok. 203 – tel. 32 4785151, pok. 205 – tel. 32 4785241, pok. 206 – tel. 32 4785335).