Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dzięki wsparciu finansowemu z programu wieloletniego w 2022 roku nowości wydawnicze trafią do 16 placówek oświatowych z Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Zdjęcie przedstawia czytelnię.

Dzięki wsparciu finansowemu z programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” w 2022 roku nowości wydawnicze trafią do 16 placówek oświatowych z Miasta Jastrzębie-Zdrój:  9 przedszkoli, 5 szkół podstawowych i 2 szkół ponadpodstawowych.

Środki przeznaczone na powyższe zadanie to 126 875,00 zł z czego 101 500,00 zł to otrzymane dofinansowanie natomiast 25 375,00 zł to wkład własny zabezpieczony przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ma na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek. Program skierowany jest do placówek wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz bibliotek pedagogicznych. Otrzymane środki finansowe, mogą być przeznaczone na: zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i bibliotek pedagogicznych, zakup wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych, sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz na realizację działań promujących czytelnictwo (w tym zakup nagród dla uczniów biorących udział w akcjach promujących czytelnictwo).