Informacja Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój

O zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy.

Informacja Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój

O zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy.

Na podstawie art. 6c ust. 3c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2023 r., poz. 1469 ze zm.) Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój informuje o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy w ramach zamówienia pt. „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój”

W związku z powyższym właściciele nieruchomości niezamieszkałych mogą:

1. odwołać swoje oświadczenie o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez miast Jastrzębie-Zdrój albo
  2. złożyć oświadczenie o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez miast Jastrzębie-Zdrój, jeżeli są objęci tym systemem. W oświadczeniu właściciel nieruchomości wskazuje przedsiębiorcę, z którym zawarł umowę na odbieranie odpadów komunalnych oraz dołącza do oświadczenia kopię tej umowy, pod rygorem nieskuteczności oświadczenia.

Odwołanie oświadczenia / oświadczenie należy złożyć w formie pisemnej, w kancelarii (pokj.020A) Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój lub przesłać na adres:

Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Wydział Gospodarki Komunalnej

al. Józefa Piłsudskiego 60

44-335 Jastrzębie-Zdrój

w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 kwietnia 2024 roku.

Pouczenie

Odwołanie oświadczenia / oświadczenie jest skuteczne od 1 stycznia 2025 roku, tj. od dnia, w którym zacznie obowiązywać następna umowa na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój i nie może być odwołane prze okres obowiązywania tej umowy. .

Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne musi posiadać wpis do Rejestru Działalności Regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prowadzonego przez Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Obecnie realizowana umowa na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Jastrzębie-Zdrój obowiązuje do 31 grudnia 2024 roku lub do wyczerpania środków finansowych zabezpieczonych w umowie.

Niniejszą informację podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie jej w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej miasta www.jastrzebie.pl  oraz tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Dokumenty do pobrania :

1. Odwołanie oświadczenia właściciela nieruchomości niezamieszkałej o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez miasto Jastrzębie-Zdrój,
  2. Oświadczenie właściciela nieruchomości niezamieszkałej o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez miasto Jastrzębie-Zdrój,
  3. Informacja Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia.