Dla mieszkańca

„Pod powierzchnią” – wystawa portretów Adriana Zawiślaka

Autor portretów zaprezentował nam opowieść o wrażliwości oraz emocjach, które rzadko znajdują przestrzeń w publicznej rozmowie.

czarno białe portrety

Podczas sobotniego wernisażu skupialiśmy się na wizerunku osób ze środowiska górniczego, ich stanach emocjonalnych, wewnętrznych zmaganiach i doświadczeniach, które często pozostają ukryte „pod powierzchnią” codziennych ról i oczekiwań. Portrety autora skłaniają do refleksji nad kondycją współczesnego człowieka i sposobami przeżywania emocji.

Wernisażowi wystawy towarzyszyła prelekcja Piotra Kozakiewicza, poświęcona męskim emocjom oraz temu, jak są one postrzegane i wyrażane w przestrzeni społecznej. Spotkanie stało się okazją do rozmowy o stereotypach, presji kulturowej oraz potrzebie tworzenia bezpiecznej przestrzeni do mówienia o męskich emocjach.

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Pod Skrzydłami Jastrzębia” i jest finansowana ze środków Unii Europejskiej.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności