Dla mieszkańca

Porządek w mieście

Do głównych zadań Straży Miejskiej należy dbanie o ład i porządek na terenie miasta. Dużą pomocą w tej pracy są informacje przekazywane przez mieszkańców oraz czujne oko kamer.

Operatorzy monitoringu miejskiego najczęściej sygnalizują odpowiednim służbom informacje dotyczące wykroczeń porządkowych, wykroczeń popełnionych przez kierowców czy osób mogących potrzebować pomocy. Oczywiście wszelkie inne nieprawidłowości będące w zasięgu kamery, jak te dotyczące nieporządku, również są w obszarze zainteresowań operatorów.

W piątkowe przedpołudnie zostały zarejestrowane dwie takie sytuacje. Jedna związana była z rozbitą szybą wiaty przystankowej przy Al. Jana Pawła II, a druga z przesypem kontenera przy ul. Broniewskiego. Powiadomione przez dyżurnego Straży Miejskiej odpowiednie służby doprowadziły teren do pożądanego stanu.

Wszelkie zauważone na terenie miasta nieprawidłowości, również te dotyczące ładu i porządku, prosimy zgłaszać pod nr tel. 32 4785 290 lub alarmowy 986.


Pozostałe aktualności

Wszystkie aktualności