Rozpoczęcie roku szkolnego nad morzem

16 uczniów z III klasy Szkoły Podstawowej nr 4 rozpocznie rok szkolny 2022/2023 wyjazdem na „zieloną szkołę”.

Zdjęcie przedstawia osobę na plaży przy zachodzie słońca.

17 sierpnia 2022 r. pomiędzy Miastem Jastrzębie-Zdrój, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach została zawarta umowa dotacji na zadanie „Profilaktyka zdrowotna dzieci realizowana w trakcie wyjazdu śródrocznego w roku szkolnym 2022/2023”. W jej ramach dofinansowaniem zostało objętych 16 uczniów III klasy Szkoły Podstawowej nr 4, którzy w okresie od 08.09.2022 do 21.09.2022 będą przebywać na „zielonej szkole” w miejscowości nadmorskiej Łeba.

W trakcie wyjazdu uczniowie poza aktywnym wypoczynkiem z wykorzystaniem gier i zabaw sportowych, zdobędą wiedzę na temat regionów nadmorskich oraz zapoznają się z bogactwem świata przyrody. Wyjazd ma na celu również integrowanie zespołu rówieśniczego, kształtowanie samodzielności i umiejętności współdziałania w grupie.

Łączna kwota dofinansowania wynosi 2 950,00 zł