Ruszyło głosowanie w konkursie "Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój"

W głosowaniu online można wybierać spośród 50 prac artystów.

Zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający konkurs.

Coraz bliżej rozstrzygnięcia jest tegoroczna jubileuszowa - związana z 60. rocznicą przyznania Jastrzębiu praw miejskich - edycja konkursu "Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój 2023". Obecnie trwa jego drugi etap. Jest nim głosowanie na wyłonione spośród wszystkich zgłoszeń 50 projektów, które mają szanse uzyskać Nagrodę Internautów.

Głosowanie rozpoczęło się dzisiaj. Odbywa się ono online, za pośrednictwem strony internetowej https://ankiety.jastrzebie.pl/index.php/353557?lang=pl. Każdy ma prawo zagłosować na jeden z nominowanych projektów. Termin zakończenia głosowania to 7 grudnia.

Dodajmy, że w ramach drugiego etapu konkursu "Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój - Edycja "Jubileuszowa" odbywają się także castingi jurorskie, w których biorą udział osoby wybrane przez jury.

Po castingach, a także zamknięciu głosowania, odbędzie się uroczysta Gala wieńcząca konkurs. To w jej trakcie przyznanych zostanie w sumie 17 nagród. Trafią one do artystów z pięciu kategorii:

1) sceniczna tj. muzyka (śpiew solowy/zespołowy, gra instrumentalna, kompozycja itp.), taniec, teatr, recytacja,

2) filmowa,

3) plastyczna tj. malarstwo, grafika, rzeźba, dowolne techniki plastyczne,

4) fotograficzna,

5) literacka tj. poezja, proza (opowiadania, reportaż).

Poza wspomnianą Nagrodą Internautów, zostanie także Nagroda Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój.

Wszystkie z nagród są nagrodami finansowymi. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mogą liczyć na nagrodę o wartości 1700 złotych, osoby, które zajmą drugie miejsce na nagrody warte 900 zł, a osoby, które wywalczą trzecią lokatę otrzymają nagrody, których równowartość wynosi 600 zł.

Jeśli chodzi o pozostałe nagrody - równowartość Nagrody Internautów wynosi 1300 zł, zaś Nagroda Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój ma wartość 1900 zł.

Organizatorem konkursu jest Miasto Jastrzębie-Zdrój wspólnie z Fundacją JSW.

Zdjęcie przedstawia logo Fundacji JSW.